1. Vplyv životného prostredia a potravín

doplnky stravy, vitamíny, zdravá výživa, otimálne zdravie, životné prostredieV súčasnej dobe globálnej civilizácie, je náš životný štýl do značnej miery určovaný poznatkami vedy a možnosťami priemyslu. Civilizácia prináša vysoko premenené potraviny, ktoré neobsahujú tie základné látky, ktoré potrebujeme k výžive a metabolizmu.

Naše telo je vystavané z toho, čo zjeme. Strava je základným zdrojom nielen bielkovín, cukrov a tukov, ale aj minerálov, vitamínov a ďalších látok, ktoré organizmus potrebuje k svojej funkcii.

Je však nemožné stravovať sa tak, aby sme prijali všetky bioprvky a vitamíny v potrebnom množstve a v správnych pomeroch, aj keby sme sa snažili dodržiavať zásady správnej výživy vrátane tzv pyramídy zdravej výživy.

Akú máme istotu, že potraviny, ktoré jeme, boli pripravené z rastlín, ktoré vyrástli v ekologicky čistom prostredí? Že nie sú kontaminované ťažkými kovmi, pesticídmi či syntetickými hnojivami? V strednej Európe len ťažko nájdeme miesto, ktoré nie je naozaj ničím zamorené.

Ak sa teda nestravujeme tak, ako by sme mali, potrebujeme jesť potravinové doplnky s vitamínmi a stopovými prvkami.